Euro 2024

Spanja fitoi finalen e madhe të Euro 2024 duke mposhtur Anglinë me rezultat 2-1. “La…

14 Jul, 23:16

Kampioni i Europës tashmë ka një emër të ri. Spanja e ka fituar këtë titull,…

14 Jul, 23:00

Spanja ka shënuar gol ndaj Anglisë. Golin e dytë e shënoi, OyarzabalOyarzabal realizoi në minutën…

14 Jul, 22:50

Anglia ka shënuar gol ndaj Spanjës. Golin e parë e shënoi, Palmer Palmer realizoi me…

14 Jul, 22:38
Mbyllet pjesa e parë: Spanja dhe Anglia ende pa gola në gjysmën e parë të finales së EURO 2024

Ka përfunduar pjesa e parë e finales së madhe e Kampionatit Evropian “Euro 2024” që…

14 Jul, 21:53

Spanjë – Angli: Nis finalja e madhe e EURO 2024

Ka filluar edhe finalja e madhe e EURO 2024, ndërmjet Spanjës dhe Anglisë, përcjelle Periskopi.…

14 Jul, 21:00

Finalja e madhe Spanjë – Angli, publikohen formacionet zyrtare

Janë publikuar edhe formacionet zyrtare, të cilat do të marrin rrugën për në fushën e…

14 Jul, 19:45

Njëmbëdhjetëshja më e dobët e Evropianit sipas “Marcas”, pjesë e listës edhe Ronaldo

Cristiano Ronaldo është përfshirë në ekipin më të dobët të Euro 2024. Gazeta e madhe…

14 Jul, 17:40

Futbollisti spanjoll njofton pensionimin pas finales së sotme

Spanja do të përballet me Anglinë sonte në finalen e Kampionatit Evropian. Ndeshja zhvillohet në…

14 Jul, 15:18

Conor McGregor do të fitojë 1 milion dollarë nëse Spanja triumfon sonte në Euro 2024

Ish-kampioni i UFC-së, Conor McGregor, bëri një bast të madh që kombëtarja spanjolle të mposht…

14 Jul, 15:14

Spanja do përballet me pasoja serioze nëse Lamine Yamal luan në vazhdime ndaj Anglisë

Spanja do të përballet sot (14 korrik) ndaj Anglisë në finale të Euro 2024 me…

14 Jul, 14:14

Publikohet formacioni me futbollistët që kanë dështuar në Euro, Ronaldo kryesori

Kampionati Evropian i Futbollit ”Euro 2024” po shkon drejt fundit, me ndeshjen finale Spanjë-Angli, e…

14 Jul, 14:06

Tifozi shkon në ekstreme, e bën tatuazh trofeun e Euro 2024 me fituese Anglinë

Një tifoz anglez është aq i bindur në ekipin e Gareth Southgate përpara finales së…

14 Jul, 13:54

Spanjë – Angli, këto janë formacionet e mundshme të finales evropiane

Spanja dhe Anglia do të takohen në finalen e madhe të Kampionatit Evropian ‘Euro 2024’.…

14 Jul, 13:48

Finalja e madhe e Euro 2024: 10 faktet që duhet t’i dini për ndeshjen Spanjë – Angli

Një ekip fantastik i Spanjës në krye me sensacionin Lamine Yamal do të takohet sot…

14 Jul, 13:45

Humbi Europianin shkaku i dëmtimit, Gavi “tifozi” i madh i Spanjës në finale

Mesfushori i Barcelonës dhe i kombëtares spanjolle Gavi do të marrë pjesë në finalen e…

14 Jul, 13:42

“Vendosa me zemër për Kosovën”, Rexhbeçaj tregon pse vonoi aq shumë për t’i thënë ‘po’ Kosovës

Elvis Rexhbeçaj ka vendosur t’i thotë ‘Po’ Kosovës, duke u bërë kështu prurja më e…

13 Jul, 19:13

Yamal tregon se çfarë i kërkoi Mbappe pas gjysmëfinales Spanjë – Francë

Lamine Yamal ka zbuluar se Kylian Mbappe ia kërkoi fanellën, pasi 16-vjeçari shënoi dhe Spanja…

13 Jul, 16:44

Skocezët në mbështetje të Spanjës: Na shpëtoni nga një fitore angleze!

Rivaliteti mes anglezëve dhe skocezëve është i njohur. Pavarësisht se janë së bashku në Mbretërinë…

13 Jul, 12:18

Yamal feston sot ditëlindjen e 17-të, nesër mund të shpallet kampion i Evropës

Lamine Yamal e feston sot ditëlindjen e tij të 17-të. Talenti spanjoll ka shpërkthyer këtë…

13 Jul, 10:54

Yamali flet për fotografitë virale me Messin: Unë nuk do të jem kurrë si ai

Supertalenti Lamine Yamal, ka folur në lidhje me fotografitë që u publikuan pak dit më…

12 Jul, 21:58

Spanjë apo Angli? Kush merr bonuse më të mëdha nëse shpallet kampion në Euro 2024

Lojtarët e Spanjës dhe Anglisë do të luajnë për të fituar trofeun e Euro 2024,…

12 Jul, 20:40

Shifër marramendëse – Ja sa milionë bonus do të marrin lojtarët e Anglisë nëse fitojnë trofeun e Euro 2024

Yjet e Anglisë do të fitojnë një bonus marramendës prej 14 milionë paund nëse fitojnë…

12 Jul, 18:29