Cilit Kadri t’i besohet?

Cilit Kadri t’i besohet?

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Kadri Veseli, priti sot në takim zëvendëskryeministrin e Turqisë, Numan Kurtulmus.

“Veseli çmoi lart bashkëpunimin që Kuvendi i Kosovës dhe Kuvendi Kombëtar i Turqisë kultivojnë ndërmjet tyre, në funksion të forcimit të miqësisë ndërmjet dy vendeve, si dhe të ngritjes së kapaciteteve të Kuvendit të Kosovës, duke shfrytëzuar përvojën e çmuar dhe të gjatë parlamentare të Turqisë”, thuhet në komunikatë.

Por kohë më parë, Veseli fliste ndryshe për Turqinë…

Shpërndaje në: