Çka do të ndodhë sot në Kosovë

Çka do të ndodhë sot në Kosovë

Ngjarjet e ditës së sotme:

Mbahet akademi përkujtimore kushtuar prof.. Frok Gojanit si dhe promovohet monografia me titull “Frrok Gojani, pedagog dhe misionar i denjë i shkollës shqipe”. (Salla e Kuvendit Komunal në Klinë, ora 11:00)

Lidhja Demokratike e Kosovës mban konferencë për medie. (Selia qendrore e LDK-së, ora 12:00)

Rivarroset dëshmori, Enver Pacolli nga varrezat civile në Hajvali në varrezat e dëshmorëve në Gjilan, për nder të ditëlindjes së tij. (Varrezat e dëshmorëve në Gjilan, ora 12:00)

Shpërndaje në: