Del raporti dhe ka vend për shqetësim: Dyfish raste më shumë se dje

Periskopi.com Lajme

Ministria e Shëndetësisë ka publikuar numrin e rasteve të fundit që kanë dalë pozitiv me koronavirus dhe janë 213 sosh.

Sipas raportit, fatmirësisht, nuk ka viktima gjatë 24 orëve të fundit nga koronavrusi.

Përqindja e pozitivitetit të rasteve është pak më shumë se 34, ndërkaq testime janë bërë 609.

Kujtojmë se sot duket dyfishim i numrit të rasteve pozitive, pasi dje ishin 106.

Më poshtë, të dhënat që i sjell Ministria.