Prishtina fitore minimale, derbi nuk sjell fitues

Prishtina fitore minimale, derbi nuk sjell fitues

Gjatë gjithë ndeshjet vendasit tentuan të shënonin golin e epërsisë por një gjëje të tillë nuk ia arritën, raporton Telegrafi.com

Ishin duke u luajtur minutat shtesë të ndeshjes, kur sulmuesi Labinot Osmani shënoi për 1-0.

Ndërkohë ndeshja derbi e zhvilluar në Gjilan, ndërmjet Dritës dhe Trepçës ’89 nuk ka dhënë fitues.

Të dyja skuadrat kërkuan fitoren gjatë 90 minutave, mirëpo nuk ia dolën të shënonin gol.

Fitore tejet të rëndësishme ka shënuar edhe Llapi pas udhëtimit në Mitrovicë, duke mposhtur Trepçën me rezultat minimal 1-0, falë një goli të Berat Hysenit.

Si mysafire ka triumfuar edhe Besa e Pejës në përballje me Ferizajn 0-1.

Ishte sulmuesi prizrenas, Fatih Krahoda që shënoi golin e vetëm për pejanët në këtë përballje. /Periskopi.com

Rezultatet:

Prishtina – Liria 1-0

Trepça – Llapi 0-1

Drita – Trepça ’89 0-0

Ferizaj – Besa 0-1

Shpërndaje në: