Dukagjin Gorani: Është qyqarllëk ta izolosh Kosovën

Periskopi.com Lajme

Analisti i mirënjohur politik, Dukagjin Gorani, ka folur në emisionin T7 për dialogun me Serbinë.

Ai e ka quajtur trimëri “kompromisin”, derisa e ka quajtur “qyqarllëk” mosguximin për t’u futur në dialog dhe izolimin e vendit.

Gorani pati përplasje me anëtarin e Vetëvendosjes, Sadri Ramabajën, përcjell Periskopi.

Ai u shpreh se “kozmopolitanizmi” është shndërruar në fjalë të ndytë vetëm në Kosovë.

Shpërndaje në: