Dy femra në Lipjan rrihen nga njerka

Dy femra në Lipjan rrihen nga njerka

Dy femra (njëra e mitur) në Lipjan, kanë lajmëruar në polici se ndaj tyre ka ushtruar dhunë njerka e tyre.

Policia njofton përmes raportit 24 orësh se me vendim të prokurorit e dyshuara është arrestuar dhe është dërguar në mbajtje.

Rasti është inicuar si dhunë në familje

“Lipjan 21.09.2022 – 11:40. Dy viktima femra kosovare (njëra e mitur) kanë informuar se ndaj tyre ka ushtruar dhunë njerka e tyre e dyshuara femër kosovare. Me vendim të prokurorit e dyshuara është arrestuar dhe dërguar në mbajtje”, thuhet në raportin e policisë.

Shpërndaje në: