E fundit: Mirlind Daku pritet t’i bashkohet kombëtares së Shqipërisë

E fundit: Mirlind Daku pritet t’i bashkohet kombëtares së Shqipërisë

Futbollisti nga Gjilani, Mirlind Daku shumë shpejt do ti bashkohet kombëtarës se Shqipërisë.

Kanal10 mëson se Daku tashmë ka arritur marrëveshje me krerët e FSHF-së dhe është në pritje të pasaportës shqiptare të cilën do ta marrë shumë shpejt.

25-vjeçari kishte qenë pjesë e grupmoshës U21 të Kosovës, ndërsa debutimin me kombëtaren A të “Dardanëve”, Daku e kishte bërë në nëntor të vitit 2020.

Daku është pjesë e ekipit slloven, Mura – ku po ka paraqitje mjaft të mira.

Shpërndaje në: