E thotë Romano: Mbrojtësi i Arsenalit humb sezonin

E thotë Romano: Mbrojtësi i Arsenalit humb sezonin

Tashmë dhe është zyrtare, mbrojtësi i Arsenalit, Takehiro Tomiyasu ka humbur pjesën e mbetur të sezonit.

Tomiyasu është lënduar rëndë në gjurin e këmbës së djathtë dhe e ka përfunduar me sukese operimin, shkruan Periskopi.

“Tomiyasu pësoi një dëmtim të rëndë në gjurin e tij të djathtë, ai ka pasur një operacion të suksesshëm në Londër të martën dhe do të përjashtohet për pjesën e mbetur të këtij sezoni”, konfirmon klubi i Arsenalit.

Shpërndaje në: