Edhe aktivistët e Vetëvendosjes të zhgënjyer me Agim Bahtirin: E duam Albinin, por jo Agimin

Periskopi.com Lajme

Aktivistët e Lëvizjes Vetëvendosje në Mitrovicë nuk po e duan Agim Bahtirin më për kryetar të tyre.

Një prej këtyre aktivistëve është edhe Sefi Beqiri, i cili përmes një postimi ka thënë që e duan Albin, por jo Agimin dhe e duan Glaukun, por jo Farukun.

Beqiri ka thënë se nuk ka rëndësi pse Albini e kandidoi prapë Agim Bahtirin, por rëndësi ka që populli është mësuar të ndëshkojë dhe mitrovicasit duhet ta ndëshkojnë edhe Agim Bahtirin.

Ai ka postuar edhe një video ku dëgjohen disa prej premtimeve të parealizuara të Bahtirit.

 

Shpërndaje në: