Ekspertët: Seksi në orën 07:30 të mëngjesit është më i miri

Ekspertët: Seksi në orën 07:30 të mëngjesit është më i miri

Koha më e mirë për të bërë seks është kur ju ndiheni mirë bashkë me partnerin tuaj.

Por, sipas ekspertëve të marrëdhënieve, ka një kohë të caktuar kur seksi mund të shijohet më shumë.

Sipas një sondazhi, ekspertët kanë vërtetuar se koha më e mirë për seks është ora 07:30 e mëngjesit, shkruan Allure, transmeton Klankosova.tv.

Kjo sipas ekspertëve ndodh sepse nivelet tona të energjisë janë më të lartat dhe seksi në mëngjes largon endorfinën në trup që na bën të ndihemi mirë gjatë gjithë ditës

Sipas studimit, seksi i mëngjesit ka gjithashtu ndikon në uljen e presionit të gjakut dhe nivelit të stresit, duke bërë kështu që të jemi më të lumtur dhe më produktiv.

Shpërndaje në: