Emily Ratajkowski del thuajse e zhveshur si asnjëherë më parë (Foto)

Periskopi.com Showbiz

Emily Ratajkowski ka pozuar e zhveshur në shenjë protestë për “25 burra të bardhë”, të cilët votuan që ta ndalojnë abortin në Albama…njëjtë sikurse bën edhe Kylie Jenner dhe Rihanna

Aktorja 27 vjeçare ka vendosur duart në gjoks për të bërë një foto tepër të dashur.

Ajo është kundër lidhi që ndalon abortin dhe kundër ndarjes së shoqërisë në baza “klasore dhe racore”.

Ligji HB 314 në Albama është aprovuar me një votë prej 25-6 në Senat – që udhëhiqet nga Senati.

Ligji për abortin ndalon abortin edhe në rastet e dhunimit dhe incestit, kurse përjashtimi i vetëm është vetëm në rast se shëndeti i nënës është në rrezik.

Imazhi për të gjithë ligjvënësit është ekspozuar derisa fushata kundër këtij ligji ka filluar nëpër rrjetet sociale me titullin #YouKnowMe.

Shpërndaje në: