Federata Evropiane e Xhudos shpërblen të artat kosovare

Periskopi.com Sporti
Federata Evropiane e Xhudos (EJU) ka shpërblyer me dekoratë kampionet tona olimpike Distria Krasniqi dhe Nora Gjakova, për arritjet e tyre gjatë vitit 2021, njofton KOK, transmeton Periskopi.
Në “Gala Mbrëmjen” e mbajtur mbrëmë në Stamboll të Turqisë me dekoratë u shpërblye edhe Federata e Xhudos së Kosovës.