Flasin nga Barcelona: Rikthimi i Messit i mundshëm

Flasin nga Barcelona: Rikthimi i Messit i mundshëm

E ardhmja e Lionel Messit mund të jetë sërish në Barcelonë pasi nënpresidenti i klubit dha një mesazh për rikthimin e tij të mundshëm.

Barcelona dhe Messi u ndanë në verën e vitit 2021 për shkak të gjendjes së keqe financiare të gjigantëve spanjollë.

Messi më pas nënshkroi një marrëveshje dyvjeçare me Paris Saint-Germain, por me atë kontratë që skadon verën e ardhshme, spekulimet janë shtuar për të ardhmen e tij.

SunSport zbuloi dje se 35-vjeçari nuk ka asnjë opsion konkret aktualisht në tryezë.

Por ai nuk është i shqetësuar për këtë pasi fokusi i tij është në përpjekjen për të fituar Kupës së Botës në Katar me Argjentinën.

Megjithatë, nënkryetari i Barcelonës ka lënë një aluzion masiv se ata do të bëjnë një lëvizje për të ri-nënshkruar La Pulga.

Në një intervistë me El Matí de Catalunya Ràdio, nënpresidenti i Barçës Eduard Romeu zbuloi se rikthimi i Messit do të ishte ekonomikisht i qëndrueshëm.

Ai tha: “Nëse do të kthehesha, do të vinte falas, kështu që jam i sigurt se do të ishte i zbatueshëm.”

Kuptohet se PSG dëshiron ta mbajë yllin duke i ofruar atij një zgjatje edhe njëvjeçare, por ata ende nuk e kanë bërë zyrtarisht ofertën.

Shpërndaje në: