Flet nëna e Mbappes: S’kemi pasur kurrë një marrëveshje me Realin

Periskopi.com Sporti

Emri më i lakur në gjithë mediat botërore sot ishte, Kylian Mbappe.

Mbappe prej kohësh po flitej për një transferim te skuadra e Real Madridit, madje ai pritej që të firmost këtë jave me gjigantin spnajoll, por gjërat ndryshuan, shkruan Periskopi.

Edhe pse ende nuk është zyrtare, gazetari i njohur i sportit në botë Fabrizo Romano ka dhënë lajmin se Mbappe do të qëndrojë në Paris.

Ndërkaq, për këtë ka reaguar edhe nëna e Mbappes, Fayza Lamari e cila tha se Mbappe dhe Reali kurrë nuk kanë pasur një marrëveshje.

“Nuk ka pasur kurrë një marrëveshje të plotë të konfirmuar me klubin”, tha ajo.