Formacionet zyrtare: Belgjika – Maroku

Formacionet zyrtare: Belgjika – Maroku

Belgjika dhe Maroku do të zhvillojnë sot ndeshjen e dytë në Grupin F të Kupës së Botës “Katar 2022”.

Belgët janë liderë të këtij grupi me 3 pikë, pasi në ndeshjen e parë triumfuan ndaj Kanadasë me rezultatin 1:0.

Marokienët janë dy pozita më poshtë me 1 pikë, pasi në ndeshjen e parë luajtën baras dhe pa gola me Kroacinë.

Ndeshja mes Belgjikës dhe Marokut do të zhvillohet nga ora 12:00, në stadiumin “Al Thumama”.

Formacionet zyrtare:

Belgjika: Courtois, Meunier, Vertonghen, Alderweireld, Castagne, Witsel, Onana, Thorgan Hazard, De Bruyne, Eden Hazard, Batshuayi.

Maroku: Bounou, Hakimi, Saïss, Aguerd, Mazraoui, Amrabat, Ounahi, Amallah, Boufal, En-Nesyri, Ziyech.

Shpërndaje në: