Formacionet zyrtare të tri ndeshjeve të Superligës

Periskopi.com Sporti

Java e 29-të në elitën e futbollit kosovar hap siparin me tri ndeshje tejet vendimtare, të cilat mund të përcaktojnë shumë gjëra sa i përket kreut të tabelës dhe pjesës së poshtme të saj.

Gjilani dhe Prishtina takohen ‘kokë’ me ‘kokë’ në duelin e direkt për titullin kampion, derisa çdo gabim do jetë i pafalshëm për këto dy skuadra.

Ballkani e pret Llapin në shtëpi, ndërkohë që asnjëra skuadër nuk e ka ‘luksin’ për të gabuar.

Drenica synon shpëtimin përballë Ferizajt, në një sfidë e cila nuk do të jetë aspak e lehtë për ta, megjithëse zhvillohet në tokën e tyre.

Gjilani – Prishtina 17:00

Gjilani: Haxhihamza, Frashëri, Veliu, Rapa, Halili, K.Aziz, Useini, Jonuzi, Progni, Hajgari, K.Razak. Kryetrajner: Gentjan Mezani

Prishtina: Bekaj, Thaqi, Halilit, Bekteshi, Abazi, Zyba, Boshnjaku, Krasniqi, Korenica, John, Januzi. Kryetrajner: Armend Dallku

Ballkani – Llapi 17:00

Ballkani: Ruxhi, Krasniqi, Berisha, Prekazi, Potoku, K.Gashi, Kuç, Baftiu, Krasniqi, Topalli, Magani. Kryetrajner: Ismet Munishi

Llapi: Mehmeti, Daci, Hoti, Maliqi, Murseli, Shabani, Morina, Hyseni, Pefqeli, Krasniqi, Raboshta. Kryetrajner: Tahir Batatina

Drenica vs. Ferizaj 17:00

Drenica: Ymeri, Lushtaku, Turku, Pasoma, Musa, Thaçi, Bardhi, Hamiti, Mëziu, Hyseni, Shillova. Kryetrajner: Fadil Rama

Ferizaj: Blakqori, Berisha, Hyseni, Kuka, Qerkini, Ibrahimi, Sefa, Krasniqi, Ajdarevic, Sadriu, Orana. Kryetrajner: Petrit Rushiti

Shpërndaje në: