Futbollisti i Kombëtares zgjedhet lojtari i muajit

Futbollisti i Kombëtares zgjedhet lojtari i muajit

Sulmuesi i Kombëtares ka marrë 10 pikë, teksa nga tre ndeshje është shpallur më i miri duke marrë nga tre pikë, ndërsa në një ndeshje ka marrë një pikë duke u renditur e treti.

Në renditjen përfundimtare të muajit Balaj është i pari,dhe kjo është publikuar në faqen zyrtare të klubit të Terek Grozni.

Renditja e lojtarëve:

1.Bekim Balaj 10 pikë
2.Eugene Cities 6 pikë
3.Daler Kuzyayev 5 pikë
4.Paskali Rocha 2 pikë
5.Milad Mohammadi 1 pikë

Shpërndaje në: