Garë shpejtësie ndërmjet BMW M8 dhe Lamborghini Aventador SVJ

Periskopi.com Tech & Auto

Nuk do ua marrë mendja fituesin.

BMW ka prodhuar makina të shpejta viteve të fundit, por se Lamborghini prinë në garën e botës së makinave të shpejta, shkruan CarBuzz, transmeton lajmi.net.

Por, për t’i sfiduar përpjekjet e të dy firmave për makina me shpejtësi sa më të madhe, është përgatitur një garë mes BMW M8 Coupe dhe Lamborghini Aventador SVJ. Që të dy veturat prodhojnë mbi 800 kuaj-fuqi.

Videon mund ta ndiqni më poshtë

  

Në garën me kohëzgjatje 18-minutëshe, BMW lë mbrapa Lamborghinin. Madje, një raport i përgatitur i përformancës së modelit respektiv tregoi se M8 arriti të kapë 0-100 km në orë për 2.87 sekonda. /Lajmi.net/

 

Shpërndaje në: