Gashi: Kurti po sulmon padrejtë vetëm pse nuk po i pëlqejnë sondazhet

Periskopi.com Lajme

Analisti Dardan Gashi ka kritikuar kryeministrin Albin Kurti njëherit kryetarin e VV’së, Albin Kurti për sulmin që bëri sot ndaj mediave dhe kompanive të sondazheve, transmeton Periskopi.

‘’Kurti po sulmon padrejtë vetëm pse nuk po i pëlqejnë sondazhet . Albin Kurti po harron që është kryeministër’’, tha ai në Debat Plus.

Pas sondazheve të fundi të Ubo Consulting, Kurti doli dhe e quajti atë si jo serioze, ndonëse në zgjedhjet e kaluara e kishte cilësuar si kredibile.PERISKOPI/