Gjuriq: Fashizmi dhe dhuna s`do të fitojnë në prag të fazës kryesore të luftës sonë për Kosovën - Periskopi
-->

Gjuriq: Fashizmi dhe dhuna s`do të fitojnë në prag të fazës kryesore të luftës sonë për Kosovën

Periskopi.com Lajme

Drejtori i të ashtuquajturës Zyre Serbe për Kosovën, Marko Gjuriq me rastin e protestave dhe trazirave para Kuvendit të Serbisë, tha se fashizmi dhe dhuna në rrugë në Serbi nuk do të fitojnë.

“Fashizmi dhe dhuna nuk do të fitojnë, pa marrë parasysh sa agresivë dhe të dhunshëm ata që, përkundër faktit se njerëzit nuk i duan, përpiqen të hyjnë në Parlamentin serb me sharra dhe shufra dhe të destabilizojnë Serbinë në kurriz të dikujt tjetër në prag të fazës kryesore të luftës sonë për Kosovën “, tha Gjuriq që njëherit është nënkryetar i Bordit të Partisë Përparimimtare Serbe (SNS), raporton Tanjug,

Shpërndaje në:
-->

Të fundit 

Prishtinasi kafshohet në mes të ditës nga qentë endacakë te Parku i qytetit

Dy të burgosur e 26 zyrtarë korrektues të infektuar me koronavirus

Deri më tani janë konfirmuar dy raste të burgosurve me COVID-19. Ndërkaq janë edhe 26 zyrtarë korrektues të cilët janë infektuar me këtë sëmundje, ku prej tyre 12 janë ende që po q...