Gjyqi: Fotografitë që Specialja po ia kallëxon Salih Mustafës

Periskopi.com Lajme

Në Speciale ka nisur gjykimi ndaj ish – luftëtarit të UÇK-së, Salih Mustafa.

Mustafa e ka quajtur ‘Gestapo‘ Gjykatën Speciale duke u shprehur i pafajshëm për akuzat.

Duke iu referuar pjesëve nga provat, në një moment, nga Gjykata kanë publikuar fotografi të Salih Mustafës me uniformën e UÇK-së.

“Në kontroll mbi pjesë të territorit të Kosovës, kishte aftësinë të kryente operacione. Kishte sistem të duhur të raportuar të komunikimeve, si Brigadat, batalionet dhe skuadra. Kishte furnizime me armë, kishte qendra trajnimi”, ka thënë gjykatësi./Periskopi