Golden Eagle Ylli-Sigal Prishtina në finale të Superkupës Mbarëkombëtare

Periskopi.com Sporti

Golden Eagle Ylli-Sigal Prishtina do të luajnë në finalen e Superkupës Mbarëkombëtare.

Skuadra e Prishtinës në gjysmëfinale mundi Vllazninë e Shkodrës me rezultat 72:80, takim që u zhvillua në Shkodër.

Ndërkohë, Ylli mundi Teutën në Durrës me shifrat 71:89.

Finalja do të zhvillohet të dielën në Shkodër nga ora 19:00.

Ky është edicioni i parë i Superkupës Mbarëkombëtare që organizohet nga Liga Unike. Gjysmëfinalet e meshkujve u zhvilluan në Durrës dhe Shkodër, kurse Superkupa Mbarëkombëtare e femrave u mbajt në Vlorë. /Periskopi/