Grenell nesër takohet edhe me Vuçiqin

Periskopi.com Lajme

Përfaqësuesi Special i Presidentit të Amerikës, Donald Trump, për dialogun Kosovë-Serbi, ambasadori, Richard Grenell, pas takimeve që zhvilloi me politikanët kosovarë, nesër do të qëndrojë në Beograd.

Takimi mes Grenell dhe  presidentit serb, Aleksandar Vuçiq nis në ora 14:00.

Ndryshe përfaqësuesi i ShBA-së qëndroi në Prishtinë bashkë me Përfaqësuesin Special të Departamentit të Shtetit, Matthew Palmer.

 

 

Shpërndaje në: