Gruaja nga Durrësi: Në qiell pamë një dritë dhe zhurmë të fuqishme, poshtë shtëpisë po na dilte ujë i zi

Periskopi.com Lajme

Një grua e quajture Nurie, e cila ishte gjendur natën e tërmetit në Durrës tregon momentet e tmerrit.

Ajo tregon se pas tërmetit të fortë 6.4 ballë kur ka mundur të dalë jashtë kishte dëgjuar një zhurmë të fuqishme në qiell.

Pas kësaj zhurme ajo kishte parë një dritë në diell, ndërsa në një shtëpi pranë, e cila u rrafshua nga tërmeti, po dilte uj i zi.

Dëgjoni rrëfimin e plotë të Nuries:

Shpërndaje në: