Hipokrizia e ish-ambasadorit, fajëson opozitën për vizat, lexuesit e gozhdojnë për Ukrainën dhe Gjeorgjinë

Ish-ambasadori gjerman në Kosovë, Ernst Reichel fajëson opozitën për mosliberalizimin e vizave për Kosovën.

Periskopi.com Lajme

Ai në një status të tij, ka përmendur Ukrainën dhe Gjeorgjinë, e lexuesit e kanë gozhduar me komentet e tyre.

Shkrimi i tij dhe komentet e të tjerëve:

“Të dashur miq nga Kosova. Ndoshta ju keni dëgjuar rreth lajmeve që kanë të bëjnë me afrimin e vizave për Gjeorgjinë dhe Ukrainën. Pse Kosova nuk është e përfshirë?

Ratifikimi i marrëveshjes me Malin e Zi gjithmonë ka qene një parakusht, të cilin Kosova ende nuk e ka përmbushur. Bisedoni me ata qe e kane bllokuar këtë proces pavarësisht konfirmimit te eksperteve ndërkombëtar se marrëveshja është ne rregull”, ka shkruar ai/ Periskopi

15401247_10209688679767713_1704975100_n 15423716_10209688679807714_1501775079_n 15401388_10209688679847715_207381592_n 15355970_10209688680047720_1492587702_n 15435738_10209688680167723_691796800_n 15403280_10209688680087721_799653753_n 15424640_10209688680287726_1326385275_n 15281190_10209688680367728_1824313903_n 15416154_10209688680407729_1697351317_n 15424678_10209688680767738_2036999861_n 15450962_10209688680847740_2062643205_n 15416074_10209688680887741_1291012826_n 15355931_10209688680927742_1084940962_n 15356900_10209688680967743_519529577_n 15435736_10209688681047745_1510166310_n 15401254_10209688681167748_2079960016_n 15403097_10209688681247750_509616585_n

Shpërndaje në: