Horoskopi ditor, e enjte 8 dhjetor 2022

Horoskopi ditor, e enjte 8 dhjetor 2022

Dashi
Dite mjaft romaneske dhe e bukur kjo e sotmja për te dashuruarit. Do bashkëpunoni gjate gjithë kohës me atë qe keni ne krah dhe do kaloni momente te mrekullueshme. Beqaret duhet te joshin pa pushim gjate kësaj dite sepse mundësitë për te krijuar një lidhje serioze do jene te shumta. Situata financiare do konsolidohet ndjeshëm. Do jeni te qete ne këtë plan.

Demi
Ne jetën sentimentale te çifteve nuk do ndodhe ndonjë gjë e keqe gjate kësaj dite, megjithatë nuk do përjetoni ato emocione qe keni menduar. Beqaret do jene shume te angazhuar dhe nuk do gjejnë aspak kohe te merren me dashurinë. Financat do jene paksa delikate, por me pak maturi dhe kujdes mund t’ia dilni mbanë. Shpenzimet duhen ulur.

Binjaket
Dielli do ndikoje se tepërmi sot ne jetën tuaj sentimentale. Do tregoheni tolerante dhe mjaft te kuptueshëm me partnerin. Ata qe kane kohe bashke mund te mendojnë për një fejese. Takimet për beqaret do jene te shumta. Shfrytëzojeni secilin. Situata financiare do këtë përmirësime te ndjeshme. Tashme do tregoheni me te përgjegjshëm për veprimet tuaja.

Gaforrja
Dite e qete dhe e këndshme kjo e sotmja për te dashuruarit. Do ia kaloni mjaft mire pranë partnerit dhe do flisni për një teme mjaft delikate. Ai do iu kuptoje me shume sesa e mendonit. Beqaret do joshen nga disa persona, por do jene te pavendosur. Pozicionimi i mire i Merkurit do favorizoje një situate financiare te qëndrueshme. Mund te bëni edhe ndonjë shpenzime me tepër.

Luani
Venusi do e mbroje mjaft jetën tuaj ne çift gjate kësaj dite. Ne orët e para te mëngjesit do jeni paksa te shpërqendruar, por gjithçka do rregullohet nga mesdita. Beqaret jo vetëm qe do kenë takime, por mund te nisin edhe një histori dashurie serioze. Jupiteri do iu ndihmoje ne planin financiar. Priten përmirësime te ndjeshme, çka do iu bëjë te ndiheni me te qete.

Virgjeresha
Influenca e yjeve ne planin sentimental te çifteve do jete e kontrastuar gjate kësaj dite. Do kaloni disa momente te lumtura pranë partnerit tuaj, por nuk do mungojnë as debatet e vogla. Beqaret do kenë nja takim te papritur qe mund t’ua ndryshoje tërësisht te ardhmen. Edhe financat do kenë përmirësime. Do e stabilizoni buxhetin dhe do hiqni disa lek mënjanë.

Peshorja
Edhe pse do keni shume dyshime për partnerin sot, nuk duhet te bëni asgjë te nxituar. Xhelozia e tepërt mund ta shkatërroje një lidhje, ndërsa debatet e njëpasnjëshme mund ta mërzitin partnerin. Beqaret do kenë një dite te mrekullueshme. Do takoni personin e ëndrrave. Situata financiare do jete mjaft e qëndrueshme, megjithatë mos ndërmerrni shume rreziqe.

Akrepi
Beni kujdes sot mos ëndërroni për një person tjetër qe nuk është partneri. Askush nuk mund t’iu beje te ndiheni siç e bën ai, kështu qe mos guxoni te shihni dike tjetër. Beqaret do kenë vetëm disa pëlqime dhe asgjë me tepër. Mos e humbni shpresën. Me financat duhet te bëni kujdes nëse nuk doni te përballeni me surpriza te këqija. Maturia duhet te mbizotërojë ne çdo moment.

Shigjetari
Gjate kësaj dite do i zgjidhni te gjitha mosmarrëveshjet dhe problemet qe keni pasur me partnerin. Do ndiheni me te qete dhe do jeni me optimiste për te ardhmen. Një takim impresionuee do ndodhe për ata qe janë vetëm. Nëse e shfrytëzoni këtë mundësi, jeta mund t’ju ndryshoje shpejt. Financat do jene me te qëndrueshme, kështu qe mund te bëni shpenzimet e menduara.

Bricjapi
Beni çmos gjate kësaj dite ta largoni rutinën ne çift nëse doni qe gjerat te shkojnë mire. Surprizojeni here pas here partnerin dhe ledhatojeni shpesh. Beqaret do bënin mire te mos fillonin sot asnjë lloj angazhimi. Nuk është koha e duhur. Ne planin financiar duhet te merreni me tepër me menaxhimin e te ardhurave. Pak nga pak mund te arrini standardet e kërkuara financiare.

Ujori
Do kërkoni me shume pavarësi gjate kësaj dite ne jetën tuaj ne çift dhe kjo nuk do t’i pëlqeje aspak atij qe keni ne krah. Mund te debatoni me te dhe do mërziteni. Beqaret duhet te mendohen mire para se te fillojnë angazhime serioze. A jeni ju te gatshëm t’i kushtoni shume kohe personit qe do keni pranë? Me financat duhet te tregoheni vigjilente dhe te matur me shpenzimet.

Peshqit
Ne jetën ne çift ambienti do jete gjate gjithë kohës i ngrohte. Si ju ashtu dhe partneri do jeni te gatshëm te bëni lëshime dhe te tregoheni me te kuptueshëm. Për beqaret do ketë një takim te papritur, por mjaft emocionues. Mos e humbni për asnjë arsye. Situata financiare do jete e mire. Me pak fat do mund te kryeni edhe transaksionet qe kishit menduar.

Shpërndaje në: