Hovenier pas takimit me Kurtin: S’kemi për të thënë diçka më shumë se reagimet që i kemi lëshuar

Hovenier pas takimit me Kurtin: S’kemi për të thënë diçka më shumë se reagimet që i kemi lëshuar

Ambasadori amerikan Jeff Hovenier sot ka shkuar në zyre të kryeministrit Albin Kurti për takim pas ngjarjeve të sotme në veri të vendit ku mbeti i vrarë një polic i Kosovës dhe dy të tjerë u lëndua.

Hovenier para gazetarëve tha se nuk ka diçka më shumë sesa ato që ka thënë në deklaratën e lëshuar për media pak më herët ku dënoi vrasjen e policit Afrim Bunjaku dhe kërkoi që autorët të sillen para drejtësisë.

“S’kemi për të thënë diçka më shumë se reagimet që i kemi lëshuar”, tha shkurt Hovenier.

Shpërndaje në: