Hyseni i LDK’së thotë se nuk patën dakordim me Kurtin për heqjen e pjesshme të taksës

Periskopi.com Lajme

Skender Hyseni nga LDK sonte në Debat Plus e ka pranuar se kryeministri Albin Kurti e hoqi pjesërisht taksën pa u dakorduar me partnerin e Qeverisë, LDK’në, transmeton Periskopi.

‘Qëndrimi i LDK është që taka të hiqet komplet, e jo e përshkallëzuar. Nuk ka pasë dakordim për një vendim të tillë’’, ka thënë ai.

Ai ka folë për harmonizim në përgjithësi, ndërsa ka theksuar se sot  eka njoftuar Hotin se do të dalë me një dekaratë pa  e specifikuar se cka dhe kur’’.

Nuk  u mbajt mbledhja sepse nuk jemi dakorduar për parimet  e heqjes së tkasës dhe vendosjes së reciprocitetit./PERISKOPI/