I sulmoi me acid në veturë, ja çfarë bën i dyshuari (Foto)

I sulmoi me acid në veturë, ja çfarë bën i dyshuari (Foto)

Është arrestuar një person në lidhje me sulmin acidik që ishte bërë ndaj dy personave.

John Tomlin ishte i dyshuari kryesor i policisë metropolitane të Londrës për sulmin në Beckton të Londrës jugore më 21 qershor.

Man hands himself in over acid attack on model and her cousin

 

Por 24 vjeçari është dorëzuar vet në stacionin e policisë këtë të diele që shkoi, duke e pranuar se ai kishte qenë sulmuesi i kushërirëve, transmeton Periskopi.

Resham Khan dhe Jameel Muhktar, janë viktimat të cilët pësuan lëndime të mëdha nga sulmi me acid që ju bë sa ishin në veturë.

Resham ishte duke festuar ditëlindjen e saj të 21. /Periskopi/

Man hands himself in over acid attack on model and her cousin

Man hands himself in over acid attack on model and her cousin

 

Shpërndaje në: