Ia ‘terroi’ me një grusht qytetarit problematik, kjo është se çfarë i ndodhi boksierit të peshave të rënda

Periskopi.com Sporti

Julius Francis ka zbuluar se është ende pa punë pasi i është pezulluar licenca e sigurisë për shkak të një grushti që i dha një qytetari problematik në fillim të këtij muaji.

Ish-boksieri i peshave të rënda, i cili dikur zhvillonte meçe me Mike Tyson, u arrestua pasi e shtriu përtokë një djalë probelmatik me një grusht jashtë BOXPARK Wembley, shkruan Periskopi.

57 vjeçari, u lirua menjëherë nga policia, pasi kamerat dhe disa dëshmitarë thanë se ai ishte tërsisht i pastër në atë moment, pasi djaloshi e sulmoi atë.

Por ai tani ka zbuluar se ende i ndalohet të punojë në lokalin e Londrës, kjo pasi industria e autoritetit të sigurisë pezulloi licencën e tij.

VIDEO