Ideologu i VV-së: Votuesit e Vetëvendosjes që nuk na votuan po i bren ndërgjegja

Periskopi.com Lajme

Hysamedin Feraj, i njohur si një ndër ideologët e VV-së, ka dalë me një shkrim të gjatë ku analizon pse votuesit e VV’së nuk e votuan këtë parti më 17 tetor.

Bëhet fjalë për më shumë se 280 mijë votues më pak për partinë e Kurtit se që kishte pasur më 14 shkurt 2021, raporton Periskopi

Shefi i Ferajt, Albin Kurti nuk e ka pranuar humbjen dhe nuk besohet që do t’i pëlqejnë fjalët e tij.

I pari thotë tash në statusin e fundit se votuesit e VV’së po i bren ndërgjegja morale, duke mohuar që kjo parti po qeveris keq me vendin dhe se kjo parti ka pasur kandidatë të dobët.

Statusi i plotë: