Interi ia del, siguron kualifikimin në gjysmëfinale të Evropaligës

Përfaqësuesja e Serie A, Interi, ndonëse me vështirësi, ka arritur ta mposht skuadrën gjermane të Bayer Leverkusenit me rezultat të ngushtë 2:1, fitore kjo që për italianët ka vlërën e gjysmëfinalistit në kompeticionin e Europa Ligës, transmeton Periskopi.

Goli i parë i takimit u shënua në minutën e 15-të të lojës, kur Barella, realizoi për avantazhin e italianëve.

Për epërsinë 2:0 të interit u përkujdes sulmuesi belg, Lukaku, i cili shënoi në minutën e 21-të.

3 minuta pas avantazhit të dyfisht të Interit, më saktë në minutën e 25, talenti i shumëkërkuar gjerman, Havertz, arriti të realizojë gol për skuadrën e tij, duke ngushtuar rezultatin.

Kjo fitore e Interit e bën atë skuadrën e parë italianë që e siguron gjysmëfinalën në  garat europiane për klube në këtë edicion. /Periskopi