Ish-sulmuesi i Interit fillon jetë të re në Shanghai, bëhet prodhues i pijeve

Periskopi.com Sporti

“Ka emrin tim të shkruar, kështu që pija ka kualitet”. Marko Arnautovic ka qendruar në formë edhe gjatë pezullimit të futbollit për shkak të Koronavirus, nuk ka shtuar peshë e vetëvlerësimi nuk i ka humbur në karantinë. Madje lojtari i përfaqësueses austriake ka gjetur mundësinë të prezantojë idenë e tij të fundit “Arnautovic Premium Gin” dhe e ka bërë nga bari mbi catinë e Hotel Grand Ferdinand në Ringstrasse në Vjenë. ”Lëngjet e frutave i bëjnë të tjerët”, bën humor ish-sulmuesi i Inter tani tek Shanghai SIPG.

Pija ofron “vetëm” 40 perqind alkol, por Arnautovic jep gjithnjë 100 % e më shumë: “Në ndeshje e stërvitje nuk mund të ndalem në 40 perqind”. Pija nuk është, natyrisht, për sportistë të vërtetë apo të rinj, por për publikun në përgjithësi nëse kanë motiv për të festuar: “Atëherë mund të shijosh momentin me një gotë xhin”, nënvizon ish-interisti që preferon xhinin para vodkas, birrës apo verës. “Nuk jam i pari që prodhon pije alkolike. Produkti duhet të përfaqësojë kënaqësi”.

Shpërndaje në: