Ismaili: Është humbje kohe të pij kafe me Albin Kurtin

Periskopi.com Lajme

Ish deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje dhe ish kandidati për deputet i PSD-së, ka folur sonte në RTK, ka folur per ceshtje te ndryshme.

Në pyetjen se me cilin do të pinte kafe, me Kadri Veselin apo Albin Kurtin, Ismaili ka thënë se më asnjërin.

“Është humbje kohe me pi kafe me Albinin. Me Kadrinë kom mujt me pi kafe nja 2000 herë, por s’kom dashtë”, ka thënë ai.

Tutje ai ka thënë se kryetarin e VV-së ka pi kafë plot herë sa ishte pjesë e partisë, por tashmë nuk dëshiron më ta bëjë një gjë të tillë.

I pyetur për ndonjë simpati ndaj ndonjërit politikan, “Fisi” ka thënë se s’ka simpati për asjërin, pasi të gjithë i dukën njëjtë.

“Jam rrit me Lirak Çelajn (PDK) dhe kemi qenë shokë shumë të mirë, por na ka largu politika, na ka goditur. Lirakun e konsideroj ende shok…”, ka thënë ai.

 

Shpërndaje në: