Ja çfarë po jua shkatërron fytyrën

Ja çfarë po jua shkatërron fytyrën

Por ekzistojnë disa gjëra që duhet të ndalojmë së bëri në jetën tonë nëse duam të kemi një lëkurë më të mirë dhe të ngadalësojmë procesin e plakjes.

Të mbajmë lëkurën pastër është e lehtë, por do të suprizoheshit se sa mikrobe hujnë në poret tona nga rutina që ne ndjekim.

Ja 10 gjëra që duhet të ndaloni së bëri dhe që po ju shkatërrojnë fytyrën:

1-Te flini me make up në fytyrë

2-Të mos hani të gjitha vaktet

3-Të harroni të pastroni telefonin

4-Përdorimi i kllëfeve të jastëkut dhe peshqirëve të papastër

5-Të konsumoni shumë sheqer

6-Të lini rrobat në pastrim kimik me qese plastike

7-Të shtrydhni puçrat

8-Të mos përdorni produkte make up sipas radhës

9-Të bëni dushe të gjata e të nxehta

10-Të përdorni më shumë seç duhet kondicionerin

 

Shpërndaje në: