Ja vendi dhe kufoma e terroristit Amri!

Ja vendi dhe kufoma e terroristit Amri!

Në Milano të Italisë është vrarë sot i dyshuari për sulmin në Berlin, Anis Amri, njofton agjencia italiane e lajmeve Ansa. Sipas këtij burimi, 24-vjeçari nga Tunizia, Anis Amri është vrarë nga policia gjatë shkëmbimit të të shtënave me armë zjarri. Në njoftimet e para thuhet se Anis Amri është identifikuar gjatë një kontrolli të rregull të policisë.

Ai ka qëlluar i pari në drejtim të policisë me armë zjarri, por nuk ka të dhëna për pasoja të tjera në njerëz. Anis Amri ishte duke shkuar në këmbë kur policia ka kërkuar të identifikohet. Në vend të dokumenteve, ai ka nxerrë armët dhe ka qëlluar. Autoritetet gjermane thonë se menjëherë kanë kontaktuar autoritetet italiane dhe janë në fazën e shpjegimit të ngjarjes.

LEXO:  Gjermania jep 100.000 Euro shpërblim për kapjen e të dyshuarit Anis Amri! (Foto)

Autoritetet gjermane dyshojnë Anis Amrin për sulm në Berlin ku janë vrarë të paktën 12 persona dhe janë plagosur rreth 50. Në kamion janë gjetur dokumente me emrin e tij si dhe gjurmët e gishtërinjëve./Gazeta Blic/

c0we8qwwgaievzh-jpg-large

Shpërndaje në: