Juve lufton poshtërimin, Chiesa balancon gjërat

Periskopi.com Sporti

Juventusi ka barazuar rezultatin në 2-2 si mysafir i Spezias, në ndeshjen e vlefshme për javën e pestë në Serie A.

Federico Chiesa ka realizuar në minutën e 66-të pas një vetëmohimi brilant për ta mbajtur topin nën presionin e kundërshtarit dhe, kur në zonë u krijua rrëmuja, ai përfitoi duke shënuar nga afërsia.

Shikoni golin më poshtë.

VIDEO

Shpërndaje në: