Juve pa Chiesan për një periudhë, konfirmohet sa do të mungojë

Periskopi.com Sporti

Juventus konfirmon se Federico Chiesa është jashtë fushës deri pas Krishtlindjeve me një dëmtim në kofshë, ndërsa gjendja e Weston McKennie është më pak e rëndë.

Të dy lojtarët çaluan gjatë humbjes së djeshme në shtëpi në Serie A 1-0 ndaj Atalantës në Allianz Juventus Stadium në Torino.

Ata të dy iu nënshtruan testeve në qendrën J-Medical këtë mëngjes.

Një deklaratë thekson se Chiesa u diagnostikua me një çarje të shkallës së ulët në bicepin e femurit në kofshën e majtë.

Rikthimi i tij parashikohet pas pushimit të Krishtlindjeve, që do të thotë se ai do të jetë jashtë për më shumë se një muaj.

Sa i përket McKennie-t, ekzaminimet përjashtuan çdo dëmtim në ligamentet e gjurit të djathtë.

Gjendja e tij do të monitorohet çdo ditë.

Kjo përfaqëson një goditje të keqe për Max Allegrin dhe Bianconerët, të cilët tashmë janë shtatë pikë larg vendit të katërt në renditjen e Serie A.

Ata kanë rezervuar vendin e tyre në raundin e 16-të të Ligës së Kampionëve, por u mposhtën 4-0 nga Chelsea në mesjavë në Stamford Bridge.