Kajtazi: Lumir Abdixhiku si Vjosa, doli në siperfaqe si politikan duke u konfrontuar me PDK-në e Thaçin

Kajtazi: Lumir Abdixhiku si Vjosa, doli në siperfaqe si politikan duke u konfrontuar me PDK-në e Thaçin

Gazetari i njohur Vehbi Kajtazi, në një intervistë me Ilir Mirenën e Dafina Demakun, ka folur për një sërë cështjesh politike në vend.

Duke bërë një analizë rreth partive opozitare dhe veprimeve të tyre ndaj gjendjes aktuale, Kajtazi është ndalur tek LDK-ja për kryetarin e të cilës ka thënë se është duke gabuar, kur refuzon bashkëpunimin me PDK-në.

Duke folur për Lumir Abdixhikun, Kajtazi tha se ai është ngritur politikisht duke u konfrontuar me PDK-në e ShIK-un, ashtu sic ka bërë Vjosa Osmani.

Si profil politik Lumir Abdixhiku, thekset kryesore apo dalja e tij në sipërfaqe si një politikan i ka tu u konfrontu me PDK-në me ShIK-u, me Hashim Thacin, si Vjosa. Dhe tash ai e ka problem me u bashku me PDK-në, kalkulant, sepse ka frikë se bashkimi me PDK-në ia rrit votat Vetëvendsosjes dhe këta identfikohen si grupi i vjetër politik, qe e ka gabim.. , tha Kajtazi.

Videon e plotë rreth kësaj teme, e gjeni mëposhtë:

Shpërndaje në: