Katër muaj pasi urdhëroi pushtimin e Ukrainës, Putini ka vendosur t’i vizitojë dy vende

Periskopi.com Lajme

Vladimir Putin, do të dalë për herë të parë jashtë Rusisë që kur urdhëroi pushtimin e Ukrainës më 24 shkurt.

Putin do të vizitojë dy vendet e Azisë Qendrore, Taxhikistanin dhe Turkmenistanin.

Më pas ai në Moskë do ta pres presidentin indonezian, Joko Widolo, raporton Al Jazeera.

Luftimet në Ukrainë po vazhdojnë, përkundër se tashmë katër muaj luftë kanë kaluar.

Beteja është e përqëndruar në Ukrainën Lindore.