Këta janë gjashtë lojtarët që do të largohen nga Chelsea për ta financuar transferimin e Harvetzit

Periskopi.com Sporti

Chelsea raportohet se është i gatshëm të shesë gjashtë lojtarë këtë verë, në mënyrë që të sigurojë fondet e mjaftueshme për Kai Harvetzin e Bayer Leverkusenit.

Të kaltërit e Londrës kanë qenë shumë të lidhur me talentin, i cili raportohet se vlerësohet 100 milionë euro nga Leverkuseni, transmeton Periskopi.

Sipas Daily Express, mbrojtësi i majtë, Marcos Alonso është në mesin e lojtarëve që mund të largohen nga Chelsea, me Michy Batshuayin, Danny Drinkwater, Tiemoue Bakayoko, Kenedy dhe Emerson Palmeiri që gjithashtu do ta kenë të njëjtin fat.

Harvetz ka impresionuar këtë sezon në Gjermani, duke shënuar nëntë gola dhe 17 asistime në të gjitha garat.

Kujtojmë se Chelsea tashmë është përforcuar dukshëm këtë sezon, pasi siguroi shërbimet e Hakim Ziyechit dhe Timo ëernerit. /Periskopi.com/

Shpërndaje në: