Këtu mund ta ndiqni live meçin mes Florian Markut dhe Luisetton

Periskopi.com Sporti

Boksieri shqiptar, Florian Marku rikthehet në ring të shtunën, ku do të përballet me Jorick Luisetton në kategorinë e peshave të lehta.

Marku mund të vazhdojë ngritjen e tij mbresëlënëse me një fitore ndaj Luisettos në The SSE Arena.

Luisetto ka 13 meçe, prej të cilave ka fituar 11, 2 me K.O dhe ka humbur 2.

Në anën tjetër, boksieri shqiptar është i pamposhtur, me Markun që prej 10 meçeve ka 9 fitore dhe vetëm një barazim.

Para duelit të Markut do të zhvillohet një meç tjetër prej gashtë raundeve dhe më pas në ring do të dalë boksieri shqiptar.

LINKU: