Koeman pas “El Clasicos”: Më mirë të ndalet përdorimi i VAR-it në Spanjë

Periskopi.com Sporti

Trajneri i Barcelonës, Ronald Koeman u shpreh tejet i zhgënjyer me vendimin e gjyqtarit për mos akordimin e penaltisë në rastin e Braithwaite.

Barcelona humbi ndeshjen me rezultatin 2-1, por në minutat e fundit, përkatësisht në min (82′), Braithwaite u rrëzua në zonë pas një kontakti me Mendyn.

Gjyqtari vendosi që nuk kishte aq kontakt sa të dhurohej një penalti, por holandezi mendon tërësisht ndryshe.

Koeman tha se nuk e kupton vendimin e gjyqtarit dhe asistentit.

“Nuk e kuptoj se si nuk është faull rasti i Braithwaite”, tha ai.

“Unë nuk e di sesi një gjyqtar, një asistent dhe VAR-i nuk i ndihmojnë gjyqtarit në këto raste nëse nuk e ka parë qartë situtën”, tha Koeman.

“Më mire që të heqim VAR-in nga Spanja”, përfundoi Ronald Koeman.

Shpërndaje në: