Konfirmohet lufta e radhës e Floyd Mayweather, takohet me një luftëtar të MMA

Periskopi.com Sporti

Floyd Mayweather do të përballet me luftëtarin MMA Mikuru Asakura në një meç që është planifikuar të zhvillohet në Japoni këtë shtator.

Japonezi, i cila mban një rekord 16-3, do të përballet me një legjendë boksi si Mayweather, shkruan Periskopi.

“Emri im është Mikuru Asakura dhe do të luftoj me Floyd Mayweather ”, tha Asakura.

“Unë jam një luftëtar MMA, por do ta përdor këtë mundësi dhe do ta përdor atë për të ngritur emrin dhe vlerën time ndërkombëtarisht. Unë do ta fitoj këtë luftë”, tha ai.