Konjufca: Grenell po mendon që vet mundet me i dalë në krye kësaj pune

Periskopi.com Lajme

Glauk Konjufca sonte në Debat Plus ka folur edhe për qëndrimin e emisarit amerikan, Richard Grenell për heqjen e taksës dhe mos vendosjen e reciprocitetit, transmeton Periskopi.

Konjufca ka thënë se jo gjithë përfaqësuesit e SHBA mendojnë njëjtë. Sipas tij, Grenell ka menduar se vetë mund ta kryejë këtë punë.

‘’Grenell po mendon që vet mundet me i dalë në krye të kësaj pune. LDK e ka marr si të vulosne prej Grenellit dhe kjo ka qenë gabim’’, ka thënë Konjufca.

‘’Grenell nuk është i kënaqur me reciprocitetin por nuk mund të them që SHBA e ka rrëzuar Qeverinë’’/PERISKOPI/

 

Shpërndaje në: