Krasniqi: Kërkuam nga Presidentja që zgjedhjet të mos shtyhen, por fushata të shkurtohet

Periskopi.com Lajme

 Kryetari i PDK-së, Memli Krasniqi ka thënë se data e zgjedhjeve nuk duhet të shtyhet.

Ai ka thënë se Kurti nuk ka dhënë ndonjë datë se kur partia e tij kërkon shtyrjen e zgjedhjeve.

‘Edhe dje pavarësisht prej kësaj kam takuar kandidatët e të gjitha komunave dhe kam kërkuar që të respektojnë të gjitha masat që janë ne fuqi’.

‘Besoj që qëndrimi i Presidentes e cila sot ka kërkuar konsensus, do të bëj të vazhdojmë përpara. Ne shprehëm qëndrimin që jemi të gatshem te mos ketë fushatë konvencionale fare, por nuk morëm konfirmim nga Kurti dhe sa i përket vendimit, besoj se nuk do të ketë shtytje të procesit zgjedhor, por i takon Presidentes të vendosë besoj sot’, ka thënë ai./Periskopi/