Laçak pas takimit me Osmanin: Folëm për zgjedhjet në veri e takimin e fundit në Bruksel

Laçak pas takimit me Osmanin: Folëm për zgjedhjet në veri e takimin e fundit në Bruksel

Emisari i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak është takuar sot me presidenten e Vjosa Osmani.

Lajçak ka thënë se me Osmanin kanë folur lidhur me zhvillimet e fundit në dialog, për zgjedhjet në veri të Kosovës dhe për takimin e fundit në Bruksel.

“Folëm për zhvillimet e fundit në dialog, në veçanti për zgjedhjet në veri të Kosovës dhe takimin e fundit që prita në Bruksel”, ka shkruar Lajçak në platformën “X”.

Appreciated the useful conversation with @VjosaOsmaniPRKS in the margins of #ADF2024. We spoke about the latest developments in the Dialogue, in particular elections in the north of Kosovo and the recent meeting I hosted in Brussels. pic.twitter.com/J4wDUVhyUZ

— Miroslav Lajčák (@MiroslavLajcak) March 1, 2024

Takimi është zhvilluar në margjinat e Forumit Diplomatik të Antalisë.

Shpërndaje në: