‘Lërna të qeverisim rehat, mos ma çel gojën’, ‘Qe s’po du’ – Sherifi e Ahmeti përplasen keq në emision (Video)

Periskopi.com Lajme

Ka eskaluar debati mes Bilall Sherifit të Nismës SocialDemokrate dhe analistit Arben Ahmeti, sonte në ‘Debat Plus, raporton Periskopi.

Përderisa Ahmeti  e pyeste rreth qeverisjes, Sherifi shpërtheu duke i thënë ‘’Arben lërna të qeverisim rehat, mos ma cel gojën’’.

Ahmeti: Për cka  e ke fjalën, për cka? Cka po di më shumë se unë.

Sherifi: Mos ma cel gojën po t’them

Ahmeti: Qe s’po du, qe s’po du

Sherifi: S’ke fare integriet, s’ke.

Ahmeti: Unë kam integritet. Qe 45 minuta je tu fol dhe je t’u gjujt kungja  e kritika.

Pastaj mezi u qetësua debati mes tyre, duke ua kaluar fjalën panelistëve të tjerë./PERISKOPI/

Debat Plus me Ermal Pandurin – (JO)Stabiliteti i Koalicionit – 11.07.2019

ROLI I NISMA-s NË KOALICION DHE QEVERISJE Bilall Sherifi – Shef i GP të NISMA-s, Sekretar i përgjithshëm i Nisma-sEndrit Shala – Ministër i Tregtisë dhe Industrisë, Anëtar i Kryesisë së Nisma-sArben Ahmeti – Drejtor i Programacionit në Rtv DukagjiniImer Mushkolaj – AnalistFidan Rama – Drejtor i Informacionit në Rtv Dukagjini

Posted by RTV Dukagjini on Thursday, 11 July 2019

Shpërndaje në: