Letra ‘qesharake’ me fjalë të rënda e Kurtit për Mustafën: Unë e ti nuk mund të bëhemi diktatorë

Periskopi.com Lajme

Lëvizja Vetëvendosje e ka bërë publike letrën që i ka dërguar kryetarit të LDK-së,  z.Isa Mustafa. Në atë letër ai e trajton ofertën e bërë nga LDK-ja një ditë më herët e në të cilën kjo e fundit kërkonte pozitën e kryetarit të Kuvendit. 

Kurti në letër shkruan se ai dhe z.Mustafa nuk mund të bëhen diktatorë, duke e cilësuar ofertën e LDK-së si jo-demokratike madje duke përmendur edhe termin ‘monarki absolute’ pas kërkesës së kësaj të fundit që Konjufca të tërhiqej nga pozita e kryetarit të Kuvendit.

Edhe më herët ishte raportuar se fjalë të rënda nga lideri i Vetëvendosjes ishin përdorur në këtë letër të cilën kryetari i LDK-së, Isa Mustafa tha se nuk do ta merrte si zyrtare, shkruan Periskopi.

Më poshtë keni letrat:

Shpërndaje në: